Alle titler (888)
Tilpas udvalg
Vælg kategori

Tilpas dit valg:

Vælg forfatter

Alle

Vælg format

Alle

Vælg pris

Vælg pris

Vælg serie

Alle
Tilpas udvalg
IndlæserVent venligst…
Indlæser

At spise mere grønt giver rigtig god mening – for din krop, for din sundhed og for miljøet. Men det kan være svært at lave om på sine madvaner. Især i en travl hverdag, h...

Hardcover
At spise mere grønt giver rigtig god mening – for din krop, for din sundhed og for miljøet. Men det kan være svært at lave om på sine madvaner. Især i en travl hverdag, hvor man ofte må ty til at lave de retter, man plejer. I Plantebaseret familiemad...
199 , 96 kr.
249 , 95 kr.
Add to Cart
199 , 96 kr.
249 , 95 kr.
På lager
176 sider
Udg. dato:
11. jun. 2020
176 sider
Udg. dato:
11. jun. 2020

En stærk og mørk fortælling om en skæbnesvanger hændelse, der sætter en kæde af begivenheder i gang og for altid påvirker en ung mands liv. I en lille fransk provinsby Be...

POD
En stærk og mørk fortælling om en skæbnesvanger hændelse, der sætter en kæde af begivenheder i gang og for altid påvirker en ung mands liv. I en lille fransk provinsby Beauval forsvinder den seksårige dreng Rémi sporløst en decemberdag i 1999. Hele b...
199 , 96 kr.
249 , 95 kr.
Add to Cart
199 , 96 kr.
249 , 95 kr.
Trykt ved bestilling
242 sider
Udg. dato:
10. jun. 2020
242 sider
Udg. dato:
10. jun. 2020

Månen over øen er en hæsblæsende filosofisk dystopi, der tager os med til demokratiet Superesse anno 2687 post Luna. På dette tidspunkt er menneskeheden så afhængige af s...

Hardcover med smudsomslag
Månen over øen er en hæsblæsende filosofisk dystopi, der tager os med til demokratiet Superesse anno 2687 post Luna. På dette tidspunkt er menneskeheden så afhængige af supernettets flimrende stimuli, at Superesses borgere må tage beroligende medicin...
199 , 96 kr.
249 , 95 kr.
Add to Cart
199 , 96 kr.
249 , 95 kr.
På lager
168 sider
Udg. dato:
08. jun. 2020
168 sider
Udg. dato:
08. jun. 2020

I Leif Davidsens nye roman møder vi igen søskendeparret Tor og Laila fra Djævelen i hullet fra 2016. Et giftmord på en russisk mand i Ringkøbing bringer en modvillig Tor ...

Hardcover med smudsomslag
I Leif Davidsens nye roman møder vi igen søskendeparret Tor og Laila fra Djævelen i hullet fra 2016. Et giftmord på en russisk mand i Ringkøbing bringer en modvillig Tor i kontakt med den russiske efterretningstjeneste og til Danmark. Snart kastes bå...
239 , 96 kr.
299 , 95 kr.
Add to Cart
239 , 96 kr.
299 , 95 kr.
På lager
352 sider
Udg. dato:
04. jun. 2020
352 sider
Udg. dato:
04. jun. 2020

Tre af landets bedste fodboldkommentatorer gennem tilsammen mere end fem årtier tager os med på en rejse til deres største oplevelser med fodbold. De fortæller om minderi...

Softcover med flapper
Tre af landets bedste fodboldkommentatorer gennem tilsammen mere end fem årtier tager os med på en rejse til deres største oplevelser med fodbold. De fortæller om minderige kampe, om møderne med de største stjerner, og de tager os med bag kulisserne ...
239 , 96 kr.
299 , 95 kr.
Add to Cart
239 , 96 kr.
299 , 95 kr.
På lager
296 sider
Udg. dato:
03. jun. 2020
296 sider
Udg. dato:
03. jun. 2020

Nervepirrende og uafrystelig psykologisk thriller til fans af Stephen King og Ruth Ware - og alle, der følger Netflix-serien Stranger Things.   Det startede som en vandre...

Hardcover med smudsomslag
Nervepirrende og uafrystelig psykologisk thriller til fans af Stephen King og Ruth Ware - og alle, der følger Netflix-serien Stranger Things.   Det startede som en vandrehistorie. En uhyggelig legende om Skyggemanden, som børnene skræmte hinanden med...
199 , 96 kr.
249 , 95 kr.
Add to Cart
199 , 96 kr.
249 , 95 kr.
På lager
320 sider
Udg. dato:
03. jun. 2020
320 sider
Udg. dato:
03. jun. 2020

"En fantastisk page-turner." - New York Magazine I Østrig i 1938 må den unge Kristoff overtage sin jødiske mesters virke med at lave frimærker til tyskerne, da mester for...

Paperback
"En fantastisk page-turner." - New York Magazine I Østrig i 1938 må den unge Kristoff overtage sin jødiske mesters virke med at lave frimærker til tyskerne, da mester forsvinder under Krystalnatten. Selv om Kristoff sætter sit liv på spil, hjælper ha...
55 , 96 kr.
69 , 95 kr.
Add to Cart
55 , 96 kr.
69 , 95 kr.
På lager
304 sider
Udg. dato:
02. jun. 2020
304 sider
Udg. dato:
02. jun. 2020

Her var en mand er sidste bind i Clifton-krøniken. Jeffrey Archer afslutter den medrivende saga om familierne Cliftons og Barringtons turbulente liv. Den verdensberømte f...

Paperback
Her var en mand er sidste bind i Clifton-krøniken. Jeffrey Archer afslutter den medrivende saga om familierne Cliftons og Barringtons turbulente liv. Den verdensberømte forfatter Harry Clifton er i fuld gang med at skrive sit næste store værk, mens h...
79 , 96 kr.
99 , 95 kr.
Add to Cart
79 , 96 kr.
99 , 95 kr.
På lager
480 sider
Udg. dato:
02. jun. 2020
480 sider
Udg. dato:
02. jun. 2020

Første bog i krimiserien om Embla. Embla Nyström er 28 år, bor i Gøteborg og er kriminalinspektør. Når ikke hun arbejder, har hun fuld fokus på sin boksetræning - en inte...

Paperback
Andre udgaverFlere formater
Første bog i krimiserien om Embla. Embla Nyström er 28 år, bor i Gøteborg og er kriminalinspektør. Når ikke hun arbejder, har hun fuld fokus på sin boksetræning - en interesse, hun deler med sin morbror Nisse. Hvert efterår holder hun fri og deltager...
55 , 96 kr.
69 , 95 kr.
Add to Cart
55 , 96 kr.
69 , 95 kr.
På lager
288 sider
Udg. dato:
02. jun. 2020
Fås også som: POD
288 sider
Udg. dato:
02. jun. 2020

Anden selvstændige del i krimiserien med Embla Nyström. En kold decemberdag forsvinder den ni-årige Amelie sporløst, da hun er på vej hjem fra skole for at hente sit luci...

Paperback
Anden selvstændige del i krimiserien med Embla Nyström. En kold decemberdag forsvinder den ni-årige Amelie sporløst, da hun er på vej hjem fra skole for at hente sit luciakostume. Kriminalinspektør Embla Nyström og hendes team sættes på sagen, og mis...
79 , 96 kr.
99 , 95 kr.
Add to Cart
79 , 96 kr.
99 , 95 kr.
På lager
384 sider
Udg. dato:
02. jun. 2020
384 sider
Udg. dato:
02. jun. 2020

Omfattende guide til indsamling af de spisesvampe. Bogen gennemgår 111 spisesvampe og deres giftige dobbeltgængere i farvebilleder og udførlige beskrivelser udseende, vok...

Softcover
Omfattende guide til indsamling af de spisesvampe. Bogen gennemgår 111 spisesvampe og deres giftige dobbeltgængere i farvebilleder og udførlige beskrivelser udseende, voksesteder og forvekslingsmuligheder. Symboler viser om svampen er spiselig, smage...
39 , 96 kr.
49 , 95 kr.
Add to Cart
39 , 96 kr.
49 , 95 kr.
På lager
128 sider
Udg. dato:
02. jun. 2020
128 sider
Udg. dato:
02. jun. 2020

Tag med på en tur langs Vestvolden fra Avedøre til Utterslev mose. Besøg Nordfrontensforter og batterier fra Gladsaxe til Dyrehaven og Charlottenlundfort.Vestvolden og No...

Hardcover
Tag med på en tur langs Vestvolden fra Avedøre til Utterslev mose. Besøg Nordfrontensforter og batterier fra Gladsaxe til Dyrehaven og Charlottenlundfort.Vestvolden og Nordfronten blev anlagt som et forsvarsværk, der skulle beskyttehovedstaden. I dag...
119 , 96 kr.
149 , 95 kr.
Add to Cart
119 , 96 kr.
149 , 95 kr.
På lager
224 sider
Udg. dato:
02. jun. 2020
224 sider
Udg. dato:
02. jun. 2020

Sider

Side 14 af 73